Exkluzívne keramické dosky na odvetranú fasádu

Odvetraná fasáda v exteriéri - Budapešt

Odvetrané fasády spĺňajú najnáročnejšie požiadavky pre súčasnú architektúru a funkčnosť stavieb. Prispievajú k vyššej celkovej hodnote budov: zvyšujú technickú aj estetickú kvalitu. Sú jednoduché na montáž a údržbu.

Exkluzívne odvetrané fasády Laminam vynikajú fyzikálnymi a mechanickými vlastnosťami. Tieto keramické obklady vám pomôžu znížiť prevádzkové náklady v domácnosti aj firme.

Na aké stavby sa hodí odvetraná fasáda Laminam?

bytovky
verejné a komerčné budovy
rodinné a pasívne domy

Pozrite si ako vyzerajú odvetrané fasády od Laminam v skutočnosti

Ďaľšie referencie

100% prírodná keramika

Dlhoročné inovácie podľa najmodernejších postupov priniesli materiál s unikátnymi vlastnosťami. Prírodná keramika ponúka stavebníctvu a architektúre celý rad výnimočných benefitov.

10 výhod odvetranej fasády Laminam

Neohrozí ju mráz, oheň ani UV žiarenie

Keramické obklady Laminam absorbujú v priemere len 0,1 % vody. Preto ich využijete vo všetkých poveternostných podmienkach. Neobsahujú organické zložky, vďaka čomu odolajú aj silnému slnečnému žiareniu a ohňu.

Stlmí teplotné rozdiely medzi letom a zimou

Súčasťou prevetrávanej fasády je medzivrstva, ktorá odvádza vlhkosť z konštrukcie a chráni tepelnú izoláciu pred dažďom. Rovnako odvádza aj vlhkosť z interiéru. Medzivrstva zabezpečí, že vonkajšia stena sa v lete neprehreje a v zime neochladí.

Zaistí komfortnú vnútornú klímu

Počas celého roka si vnútri budovy užijete pohodlnú klímu. Vzduch neustále prúdi medzi fasádou a tepelnou izoláciou, vďaka čomu na jeho kvalitu v interiéri nevplýva zmena ročného obdobia a počasia.

Zníži prevádzkové náklady

Stála teplota vzduchu v interiéri prináša zdravotné aj ekonomické výhody. Menej tepelných strát príjemne pocítite na účtoch za energie. Na vykurovanie a chladenie vám postačí nižšia spotreba.

Prinesie atraktívny vzhľad

Fasáda odráža vkus majiteľa budovy. V prípade keramických obkladov Laminam sa spoľahnite na atraktívny a moderný dizajn, ktorý zvýši estetickú hodnotu stavby.

Odstráni prebytočný hluk

Odvetraná fasáda vytvára efektívnu bariéru voči hluku. Povrch krytiny odráža väčšinu zvukových vĺn. Zvyšok absorbuje izolácia. Prebytočný hluk z rušnej ulice vám už nebude kaziť zážitok z vysnívaného bývania.

Porazí aj graffiti

Nová fasáda a hneď ju znehodnotia graffiti? Zabudnite na túto nočnú moru. Laminam je prvý keramický povrch, ktorý im vzdoruje. Ľahko ho vyčistíte a zbavíte aj tých najsilnejších náterov.

Odolá opotrebovaniu a chémii

Laminam vyniká stálosťou farieb, ktorú neovplyvnia ani ultrafialové lúče a klimatické zmeny. Odolá aj hĺbkovému poškriabaniu a chemickým rozpúšťadlám.

Chráni životné prostredie

Prírodné keramické obklady sú priateľské voči životnému prostrediu a dajú sa recyklovať. Výrobcovia sa zamerali na ekologické správanie a vďaka modernej technológii výrazne znížili dosah produktu na environment.

Spojíte ju s technológiou Hydrotect

Ak potiahnete odvetranú fasádu Laminam nanotechnológiou Hydrotect, získate skutočnú pridanú hodnotu. Prípravok zaistí, že povrch keramických dlaždíc sa sám vyčistí a odplaví špinu. Dokonca prispieva k čisteniu vzduchu.

Najväčšie a najtenšie keramické obklady na svete

V čom spočíva úspech odvetranej fasády? Vzduch v nej prúdi zdola nahor, čo výrazne zvyšuje efektivitu tepelnej izolácie. V interiéri ľahšie udržíte príjemnú teplotu, zabránite únikom tepla a prehrievaniu budovy zvonku.

Taliansky výrobca Laminam sa preslávil najväčšími, a zároveň najtenšími keramickými doskami na svete. Ich štandardný rozmer je 1000x3000 mm s hrúbkou 3.5mm alebo 5.6mm. Niektoré dekory sa vyrábajú v rozmeroch 1620x3240mm s hrúbkou 5.6mm a 6mm, 1200x2600mm s hrúbkou 6mm.

Tieto obklady priniesli do architektúry a stavebníctva úplne nový vietor. Spájajú výhody keramiky s veľkoformátovými rozmermi, ultranízkou hmotnosťou (8 alebo 14 kg/m2) a pestrým výberom povrchových úprav.

1. Existujúca fasáda
2. Tepelná izolácia
3. Vertikálny profil
4. Obojstranná lepiaca páska
5. Lepidlo BOSTIK
6. Laminam 3+ / 5+
2. Tepelná izolácia
3. Vertikálny profil
4. Obojstranná lepiaca páska
5. Lepidlo BOSTIK
6. Laminam 3+ / 5
Montáž 4 Montáž 2 Montáž 6 Montáž 3 Montáž 5 Montáž 1

Dôležitá je aj montáž. Správne kotvenie prevetrávanej fasády zaručí, že v systéme nevzniknú tepelné mosty, ktoré znižujú jeho účinnosť. Vďaka širokému sortimentu farieb a povrchových úprav dosiahnete harmóniu fasády s okolitým prostredím.

Naši spokojní zákazníci

Nájdime ideálne riešenie pre vašu fasádu, váš projekt

Zaujali vás výhody odvetranej fasády Laminam? Zariadime všetko: od poradenstva cez dodanie po montáž. Kontaktujte nás.

Vyplňte nezáväzný kontaktný formulár alebo sa ozvite