Čo je Laminam Hydrotect?

Hystória bioaktívnej keramiky

Pojem bioaktívna keramika vznikol v Japonsku v šesťdesiatych rokoch, keď sa v laboratóriách Tokijskej univerzity vykonala séria experimentov na oxidoch, ktorých cieľom bolo uskutočnenie chemickej reakcie prostredníctvom svetla, ktorá by po prvýkrát viedla k fotokatalytickému efektu.

V roku 1967 objavili vedci Akira Fujishima a Kenichi Honda aktívny čistiaci účinok oxidu titaničitého (TiO2), keď bol podrobený fotokatalýze. Skúmali jav, ktorý je dnes známy ako "Efekt Honda-Fujishima", a zverejnili výsledky svojho bádania v článku pod názvom "Účinok fotokatalyzátora TiO2", ktorý sa objavil v časopise Nature v roku 1972. V tomto špecifickom prípade, vytvorila táto reakcia, ktorá vznikla ponorením kryštálu rutilu, tzn. prírodného oxidu titaničitého (TiO2) a fragmentu platiny do vody, ktoré boli vystavené účinkom svetla, plynové bubliny. Týmto spôsobom sa voda rozkladá na vodík a kyslík výlučne v prítomnosti svetla a bez elektrickej energie. Zdá sa, že vysoká oxidačná schopnosť oxidu titaničitého, je schopná zničiť množstvo organických zlúčenín. Na základe toho v polovici deväťdesiatych rokov vyvinul a patentoval tím vývojárov spoločnosti TOTO, ktorá je v Japonsku lídrom v oblasti kúpeľňových riešení, pasívne čistenie fotokatalýzou: HYDROTECT®. Spoločný dezintegračný účinok TiO2 a výhody superpovrchov neprepúšťajúcich vodu, ktoré pôsobením UV lúčov dokážu znížiť mieru kontaktu s vodou, vydláždili cestu pre novú generáciu samočistiacich povrchových úprav.

Máte otázky ohľadom našich produktov?

alebo si prečítajte výsledky výskumu Hydrotect

SAMOČISTENIE

Superpovrch

Povrchy potiahnuté technológiou Hydrotect® majú mimoriadne hydrofilné vlastnosti. Keď prší, vytvára sa vodný film, ktorý nečistoty nadvihne a odplaví.

Čistenie vzduchu

Ekologicky kompatibilný produkt

Keď na tento materiál svieti slnko, reaguje tým, že sa na povrchu vytvorí aktivovaný kyslík. Keď sa dostanú do styku s aktivovaným kyslíkom na povrchu znečisťujúce látky, zmenia sa na neškodné.

Dom s povrchovou úpravou Hydrotect® (s plochou cca 150 m2) prečistí rovnaké množstvo vzduchu ako zalesnený priestor o veľkosti približne štyroch tenisových kurtov (cca 1000 m2). Rozloží rovnaké množstvo NOx, ktoré vyprodukuje 11 áut, ktoré najazdia približne 30 km za 24 hodín.

Antibakteriálne účinky

Jedinečná technológia

Hydrotect® má antibakteriálne účinky pri použití v interiéri. Baktérie sú odstránené, keď prichádzajú do styku s obkladovými doskami, dokonca aj v miestnosti bez okien alebo v miestnosti v noci (len s interiérovým osvetlením).

Proti zápachu

Nová generácia samočistiacich povrchových úprav

Antibakteriálny účinok technológie Hydrotect® pomáha eliminovať nepríjemné zápachy, ktoré vznikajú pri rozširovaní mikroorganizmov a baktérií, dokonca aj pri úplnom nedostatku svetla.

Laminam + hydrotect

Výsledky výskumu

Na základe významnej dohody o spolupráci podpísanej s japonským gigantom TOTO, dokáže dnes spoločnosť Laminam garantovať svojim zákazníkom na jej keramických obkladoch inovatívnu samočistiacu úpravu HYDROTECT. Dlaždice ošetrené prípravkom Hydrotect sú inovatívnym typom ekologicky kompatibilných produktov schopných vytvárať chemické a biologické reakcie s pozitívnymi účinkami proti baktériám, ktoré dokážu redukovať znečisťujúce látky, vytvárať samočistiace povrchy a ponúkajú obrovský prínos k zvyšovaniu kvality prostredia, v ktorom sa používajú. Tieto procesy nevyžadujú žiadnu elektrickú energiu, inú energiu, ani obnovu zlúčenín na udržanie tejto reakcie v priebehu času.

HYDROTECT je jedinečná technológia, ktorá robí povrchy samočistiacimi. Vo vonkajšom prostredí reagujú povrchy ošetrené úpravou HYDROTECT s ultrafialovými lúčmi (ktorých zdrojom je slnko a umelé zdroje) a rozkladajú akékoľvek organické látky, neutralizujú oxidy dusíka (NoX), čo je spojené s čistiacim účinkom. Tento proces robí materiály jednak samočistiacimi, jednak čistí vzduch.

Tento typ obkladu sa dá použiť aj v interiéri, vďaka svojej jedinečnej štruktúre vykazuje úprava Hydrotect antibakteriálne vlastnosti dokonca aj v miestnosti bez okien, alebo v miestnosti v noci (len s interiérovými svetlami). Antibakteriálna činnosť obkladov LAMINAM ošetrených úpravou Hydrotect bola overená v súlade s normou ISO 27447. Napríklad, vo verejných priestoroch používanie laminátových obkladových dosiek ošetrených úpravou HYDROTECT zabraňuje šíreniu mikróbov a baktérií a odstraňuje nepríjemné zápachy, ktoré sú spojené s ich činnosťou.

Inovatívna činnosť vyžaduje vždy nové nápady a zaujímavých kreatívnych ľudí.

Ak pracujete v oblasti, ktorá nás spája, radi využívate moderné technológie, obľubujete eleganciu a štýl, či sa zaujímate o trvalo udržateľné riešenia, ste naším potenciálnym partnerom.

Pravidelne vyhľadávame nových partnerov, predajcov keramických obkladov, nové tváre z oblasti architektúry i dizajnu, kuchynské a krbové štúdiá, ale aj manuálne zručných obkladačov, kamenárov a stavebné firmy. V prípade, že vás naša práca zaujala a myslíte si, že máte čo ponúknuť, zaregistrujte sa na našom webe prostredníctvom krátkeho formulára a staňte sa aj vy súčasťou našej komunity.

Radi spoznáme každého potenciálneho partnera a vytvoríme s vami spoluprácu, ktorá povedie k obojstrannému prospechu!

Ponuka spolupráce